Sretan Uskrs!

S pravom se možemo pitati postoji li način kako dokazati da je Isus uskrsnuo?

Dokazati matematički, empirijski ne možemo. No možda možemo dokazati na jedan drugi način.

Sveti Augustin je rekao: Daj mi jednoga zaljubljenoga, jednoga koji ljubi, i on će to razumjeti.

Uskrsnuće možemo razumjeti samo kroz ljubav. Nijedna prava ljubav ne želi umrijeti. Ona se ne miri s time, da je sve propalo.

Zašto nas tako jako boli kada je ljubav prezrena? Zato jer ljubav nije stvorena za smrt. To je shvatila Marija Magdalena. Ona se jednostavno ne može pomiriti da je njezin voljeni Učitelj umro. Ona je u Isus pronašla onoga koji je sve o njoj znao. On je znao sve najgore o njoj, a nije imao potrebu osuđivati ju. Umjesto osude, umjesto kritike, On ju je prihvatio i pomogao da se promjeni. Nije čak tražio od nje da se promijeni. Kad čovjek susretne bezuvjetnu ljubav, ta ljubav ga mijenja.

Ta bezuvjetna ljubav ima ime, zove se Isus iz Nazareta. I ta bezuvjetna ljubav ne može umrijeti, to je Uskrs.