Obljetnica Udruge Muži zagorskog srca

U ponedjeljak 30. rujna Hrvatska udruga Muži zagorskog srca obilježila je 25. godina postojanja.

Naša župa dvostruko je bila zastupljena na obilježavanju ove godišnjice.

Naime, jedan dio članova udruge su naši župljani, a među njima i stoloravnatelj Udruge, svestrani i vrijedni primarijus Rajko Fureš.

Proslava obljetnice započela je misnim slavljem u kapelici bolnice na Bračaku, koju je predvodio vlč. Željko Horvat, upravitelj župe u Bedekovčini. Zajedno s vlč. Željkom bio je i naš upravitelj župe vlč. Luka koji je imao prigodnu propovijed.

Nakon misnog slavlja članovi udruge nastavili su obilježavanje obljetnice u dvorcu Đalski.

Na pročelju dvorca kod glavnog ulaza postavljen je i blagoslovljen odljev Tanajskih ploča. Na originalnim pločama iz trećeg stoljeća nalazi se najstariji spomen hrvatskog imena u kamenu.

Nakon otkrivanja Tanajskih ploča održana je svečana skupština Udruge.

Na obilježavanju 25. obljetnice uz mnoge uzvanike bilu su prisutni i krapinsko – zagorski župan Željko Kolar i predsjednica županijske skupštine Vlasta Hubicki. Oboje su se obratili prisutnima vrlo lijepim riječima kojima su istaknuli vrijedno zalaganje članova Udruge oko njegovanja kajkavskog jezika, književnosti, tradicije i kulture.

Nakon održane svečane skupštine uslijedio je domjenak i druženje.