Hodočasnici iz Vrapča posjetili našu župu

U nedjelju 15. rujna kada naša župa slavi svoju zaštitnicu Blaženu Djevicu Mariju od Sedam Žalosti, u našu župu hodočastili su župljani zagrebačke župe sv. barbare predvođeni upraviteljem župe vlč. Antom Barišićem.

Župljani iz Vrapča došli su posjetiti svojeg bivšeg upravitelja župe vlč. Luku.

U 17 sati hodočasnici su slavili svetu misu u našoj župnoj crkvi. Na kraju misnog slavlja vlč. Luka zahvalio je bivšim župljanima na dolasku i posvjedočio kako je lijepo primljen u našoj župi.

Osobito je izrazio radost što su danas u ovoj crkvi prijepodne bila dvojica bivših župnika ove župe, a poslijepodne je imao priliku slaviti misno slavlje sa svojim nasljednikom, vlč. Antom Barišićem, rekavši kako je važno svećeničko jedinstvo i povezanost koje postaje primjer vjernicima.

Nakon misnog slavlja druženje je nastavljeno u prostorijama doma kulture u centru Velikog Trgovišća. Na povratku kući hodočasnici su posjetili spomen kuću prvog hrvatskog predsjednika Franje Tuđmana.