Primopredaja župe

U utorak 20. kolovoza u 9 sati obavljena je primopredaja župe između vlč. Josipa Čuliga i novoimenovanog upravitelja župe, vlč. Luke Slijepčevića.

Na primopredaji je u ime zagrebačke nadbiskupije, kao delegat, bio preč. Ivica Budinšćak, zatim je bio prisutan preč. Tomica Šestak, dekan krapinskog dekanata, te članovi župnog ekonomskog vijeća Ivan Loina i Božidar Šipek.

Primopredaja župe započela je molitvom nakon koje je preč. Budinšćak pozdravio sve prisutne u ime zagrebačkog nadbiskupa Bozanića. Pred svima je zatim pročitan Zapisnik o primopredaji, te kada je utvrđeno da Zapisnik odgovara činjeničnom stanju, svi prisutni su potpisali Zapisnik. Tim činom novi upravitelj ušao je u posjed župe.

Na kraju primopredaje delegat Budinšćak zahvalio je vlč. Josipu na njegovom dvogodišnjem pastoralnom djelovanju, a vlč. Luki zaželio Božji blagoslov i vodstvo Duha Svetoga u upravljanju župom.